Президент України Володимир Зеленський висловив стурбованість можливим винятком Києва із переговорів між США та Росією щодо врегулювання війни.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяВ інтерв'ю агентству Associated Press він підкреслив, що подібний сценарій є серйозною загрозою не тільки для України, але і для всього світу.
Необхідність відкритого діалогу
На думку Зеленського, Україні необхідно вести більше переговорів із Вашингтоном для вироблення стратегії припинення вогню. Однак, російська сторона, за його словами, відмовляється обговорювати можливі компроміси, побоюючись сприйняти це як поразку, особливо на тлі своїх військових успіхів на полі бою.
Трамп, санкції та вплив на Путіна
Український лідер також висловив думку, що колишній президент США Дональд Трамп міг змусити російського лідера Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. Він вважає, що для цього необхідно загрожувати Росії жорсткими санкціями проти енергетичного та банківського секторів, а також продовжувати підтримку української армії.
"Це один із найважливіших кроків. Звичайно, у них (США та РФ) можуть бути свої відносини, але обговорення України без її участі є небезпечним для всіх", — підкреслив Зеленський.
Контакти із новою адміністрацією США
Президент України зазначив, що його команда підтримує зв'язки з представниками адміністрації Трампа, проте ці обговорення поки що мають загальний характер. Зеленський висловив сподівання на особисті зустрічі, де можна буде розробити більш детальні домовленості. Він також зазначив, що Трамп у перші тижні після інавгурації був зосереджений на внутрішніх питаннях.
Переговори: хто має бути за столом?
Згадуючи першу телефонну розмову з Трампом під час передвиборчої кампанії, Зеленський розповів, що вони домовилися про зустріч у разі перемоги республіканця. Проте візит спеціального представника Трампа Україною та Росією Кіта Келлога було відкладено.
"Передусім, ми повинні зустрітися з ним особисто. Це важливо, і це те, чого чекає багато хто в Європі. Після цього можна буде переходити до формату переговорів з Росією. Я хотів би бачити за столом США, Україну, Росію і, звичайно ж , Європейський Союз. Це було б справедливо та ефективно, але як це буде організовано – поки що невідомо”, – зазначив він.
Ризики та погрози з боку Кремля
Зеленський також застеріг міжнародне співтовариство від того, щоб дозволити Путіну контролювати хід війни. Він нагадав, що російський лідер неодноразово загрожував ескалацією воєнного конфлікту за часів адміністрації президента США Джо Байдена.
Погляд на Україну із боку Заходу
Крім того, президент України прокоментував нещодавню заяву нового державного секретаря США Марка Рубіо про те, що війна відкинула Україну на сто років тому. Зеленський запропонував американському дипломату приїхати в Україну, щоб особисто побачити, які руйнування завдала Росія, а також оцінити зусилля українського народу щодо забезпечення власної безпеки та стабільності у регіоні.
"Рубіо має приїхати сюди, щоб зрозуміти, що насправді відбувається. Він має побачити наслідки російської агресії і те, що українці роблять заради свого майбутнього та безпеки світу", - підсумував Зеленський.
Український президент дав чіткий сигнал світові: переговори про майбутнє його країни не можуть проводитися без участі Києва.
Читайте також:
Як Зеленський перекрив Путіну "тіньові коридори" впливу: Президент України розповів про головну заборону.
Володимир Зеленський сказав , хто проти України НАТО: 4 країни, у тому числі й союзники.