Європейський Союз готується до поступової зміни свого підходу до українських біженців після можливого припинення вогню між Україною та Росією.

За інформацією Euractiv, у Брюсселі ведуться обговорення щодо майбутнього правового статусу переміщених українців у державах-членах.

Європейська комісія, як повідомляється, почала розробляти кілька стратегій. Серед пропозицій — варіанти продовження поточного режиму захисту, переведення біженців на довгострокове проживання для працевлаштування, навчання чи допомоги тим, хто обирає добровільну репатріацію в Україну.

Хоча єдиного рішення ЄС поки не оголошено, кілька держав-членів уже почали розробляти національні плани в очікуванні зміни геополітичного ландшафту.

Наприклад, Чеська Республіка має намір припинити тимчасовий статус захисту для українців після вщухання війни. Проте ті, хто прожив у країні не менше двох років, зможуть подати заяву на отримання п'ятирічного посвідки, що надасть їм більше стабільності та можливостей для інтеграції.

Біженці
Біженці

Польща, де мешкає одна з найбільших груп українських біженців, розглядає можливість надання трирічного посвідки на проживання особам, які користувалися тимчасовим захистом протягом як мінімум одного року.

Інші країни ЄС, такі як Австрія, Німеччина, Італія, Естонія та Латвія, також вивчають власні довгострокові рамки, які можуть включати шляхи до постійного місця проживання, доступу до ринку праці або освітньої інтеграції.

Хоча формальних термінів не встановлено, направлення цих обговорень вказує на те, що ЄС рухається до повоєнної стратегії, яка врівноважує підтримку з інтеграцією, заохочуючи самодостатність та правову ясність для громадян України, які залишаються на території ЄС.

Нагадаємо, кордон України "лопне по швах": мільйони біженців наринуть, як цунамі

Раніше «hyser» повідомляв, українці тікають з Європи: що відбувається і які країни "завалило" біженцями

Як повідомляв «hyser», українці за кордоном зіткнуться з різкими змінами: життя біженців "перевернеться"