29 квітня уряд України схвалив законопроект, спрямований на запровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи, одержані через цифрові платформи, як заявила нардеп Ніна Южаніна.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяІніціатива, розроблена Міністерством фінансів, вносить суттєві зміни для осіб, які заробляють гроші, продаючи товари чи пропонуючи послуги в Інтернеті.
Поправки, що пропонуються, додадуть до Податкового кодексу нову статтю під назвою «Міжнародний автоматичний обмін інформацією про доходи, отримані через цифрові платформи». Це положення визначає процедури ідентифікації підзвітних продавців, перевірки користувачів та надання відповідних даних до Державної податкової служби.
Оператори цифрових платформ візьмуть на себе роль податкових агентів, відповідальних за збирання та надання цієї інформації.
Відповідно до нової структури фізичні особи оподатковуватимуться податками на доходи фізичних осіб за ставкою 5% або 18% плюс військовий збір 5% залежно від конкретних критеріїв.
Щоб претендувати на знижену ставку прибуткового податку 5% (плюс військовий збір 5%), платник податків-резидент має:
Мати щонайменше один спеціальний поточний рахунок, призначений для звітності про підприємницьку діяльність, та дати згоду на розкриття банківської інформації.
Здійснювати платежі виключно за рахунок цього.
Не бути зареєстрованою самозайнятою особою.
Чи не наймати найманих працівників.
Заробляти не більше 834 мінімальних заробітних плат на рік (приблизно 6,7 млн грн станом на 1 січня 2025 року).
Уникати продажу підакцизних товарів.
Однак є виняток для випадкових продавців. Якщо протягом календарного року було здійснено не більше трьох продажів товарів, а загальний дохід не перевищив 2000 євро, фізичні особи можуть використовувати особисті банківські рахунки і, як і раніше, мати право на 5% податкову ставку плюс 5% військовий збір без відкриття спеціального рахунку або розкриття банківських даних.
Після того, як поріг у три продажі буде подолано або дохід перевищить ліміт у 2000 євро, і платник податків не виконає інших вимог (наприклад, відкриття спеціального рахунку), буде застосовано більш високу податкову ставку у розмірі 18% прибуткового податку з населення плюс 5% військовий збір (усього 23%).
Незважаючи на попередні запевнення влади, як зазначила нардеп Южаніна, запропонований законопроект не включає будь-який неоподатковуваний мінімальний поріг, а це означає, що навіть дрібні продавці можуть зіткнутися з оподаткуванням зі своїх перших угод.
Нагадаємо, нові податки за свою квартиру чи будинок: хто заплатить 25 000 грн
Раніше «hyser» повідомляв, в Україні готують новий податок: за що ще доведеться платити
Як повідомляв «hyser», податок із кожної гривні за переказ на банківську картку: тепер все стало зрозуміло