У 2025 році до Дня Незалежності України буде здійснено щорічну грошову виплату для ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяПро це повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.
Кабінет Міністрів України затвердив постанову, згідно з якою ветерани війни та люди, які зазнали нацистських переслідувань, отримають разову виплату у серпні 2025 року, одночасно з пенсійними виплатами.
Система виплат у 2025 році залишається такою самою, як і минулого року, а її регулювання здійснюється відповідно до постанови Кабміну від 27 грудня 2023 року № 1396, яка стосується соціального захисту людей з особливими трудовими заслугами та ветеранів війни.
Як отримати виплату?
-
Для пенсіонерів: Вони отримають виплату автоматично у серпні, разом із пенсією, без необхідності подавати додаткові заяви.
-
Для працюючих або службовців ветеранів війни: Якщо ветеран працює або служить і не є пенсіонером, виплата буде перерахована на рахунок їхньої військової частини або установи-роботодавця на підставі поданих заявок.
-
Для ветеранів війни, які не є пенсіонерами та не працюють/не службовців: Їм необхідно буде звернутися до місцевого відділення Пенсійного фонду України для отримання виплати. Для цього потрібно подати заяву у вільній формі, вказавши:
-
Документи, що засвідчують особу
-
Номер банківського рахунку для отримання виплат
-
Реєстраційний номер облікової картки платника податків (якщо є)
-
Реквізити посвідчення, що надає право на виплату
-
До заяви слід додати:
-
Копію паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України (оригінали пред'являються за особистого звернення)
-
Копію посвідчення, що підтверджує статус ветерана (оригінал – при особистому зверненні)
Терміни подання заяви
Заяву на разову виплату потрібно подати до 1 серпня 2025 року. У разі пропуску терміну його можна подати до 1 жовтня 2025 року.
Як подати заяву?
Заяву можна подати одним із таких способів:
- Особисто до сервісного центру Пенсійного фонду України або центру надання адміністративних послуг за місцем реєстрації.
- Поштою – направити до територіального органу Пенсійного фонду України.
- Онлайн – через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Читайте також:
Найменші пенсії, виплати та зарплати в Європі: українці за гранню – "мінімалка" нижча.
Відключення світла вже на порозі: українців готують до обмежень електроенергії – погода не змилосердиться.