У травні 2025 року багато українців помітили зменшення розміру житлових субсидій.

Це не пов'язано з урізанням державної допомоги, а є наслідком сезонних особливостей нарахування субсидій.

Субсидія
Субсидія

Чому субсидії у травні менші?

Субсидії, які нараховуються у травні, покривають витрати за квітень. Оскільки опалювальний сезон в Україні триває з 16 жовтня по 15 квітня, у квітні опалення надається лише до середини місяця. Відповідно, субсидія за квітень розраховується лише за 15 днів, коли ще подавалося тепло.

Це стосується всіх типів опалення: централізованого, автономного та індивідуального. Розрахунок проводиться відповідно до затверджених соціальних нормативів на визначений період.

Що буде далі?

З 1 травня починається неопалювальний сезон, який триває до 30 вересня. У цей період субсидії нараховуються лише на інші комунальні послуги, окрім опалення. Тому сума субсидії в літні місяці зазвичай менша.

Пенсійний фонд України зазначає, що зменшення обсягів субсидій має тимчасовий і сезонний характер. Це не означає припинення або зменшення державної допомоги .

Субсидія
Субсидія

Що потрібно зробити отримувачам субсидій?

Більшість одержувачів субсидій отримають автоматичне перепризначення на новий період, якщо не змінилися дані про майновий стан та/або склад домогосподарства, і відсутня заборгованість зі сплати житлово-комунальних послуг.

Однак деяким категоріям громадян потрібно особисто звернутися за призначенням субсидії на новий період з новою заявою та декларацією про доходи та витрати. Це стосується, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, орендарів житла та домогосподарств з розбіжностями між кількістю зареєстрованих та фактично проживаючих осіб.

Призначення субсидії, фото: youtube.com
Призначення субсидії, фото: youtube.com

Зменшення субсидій у травні є звичайною сезонною практикою, пов'язаною з завершенням опалювального сезону. Це тимчасове явище, і з настанням нового опалювального періоду розмір субсидій буде переглянуто відповідно до актуальних витрат на опалення.

Читайте також:

Ще одна платіжка за газ: хто з українців доплатить 400 гривень зверху.

Лічильники води можна не встановлювати: як українцям бути без покинутих показників.