В Україні вартість м'яса продовжує зростати, багато в чому через зростання цін на зерно, яке використовується як корм для тварин. Очікується, що ця тенденція збережеться протягом 2025 року, по-різному впливаючи на кілька видів м'яса, як повідомляє «Главред».

Серед усіх видів яловичина традиційно утримувала позицію найдорожчого, що часто вважається преміальним продуктом. Її обмежене внутрішнє виробництво пов'язане із відносно низьким попитом, оскільки яловичина не є основним продуктом у раціоні середньостатистичного українця.

Споживачі, як правило, більше тяжіють до свинини та курятини, а птах залишається найдоступнішим варіантом.

Незважаючи на стабільність цін на яловичину, ситуація зі свининою та птицею динамічніша. Висока вартість зерна, зумовлена ​​залишками від попереднього врожаю та невизначеністю щодо майбутньої врожайності, суттєво впливає на кормову промисловість.

М'ясо
М'ясо

Це, у свою чергу, підштовхує ціни на м'ясні продукти, що залежать від кормів на основі зерна.

Погіршуючи проблему, повномасштабна війна в Україні призвела до скорочення поголів'я худоби, включаючи як свиней, так і велику рогату худобу. Таке скорочення пропозиції створює проблеми для ринку, який щосили намагається задовольнити поточний споживчий попит.

Поточні умови не вказують на подальше зниження цін на свинину чи яловичину. Навпаки, з наближенням сезонних свят, таких як Великдень та ранні травневі свята, очікується подальше зростання цін на м'ясо — приблизно на 10% через підвищений попит у ці пікові періоди, як попереджає Заступник голови Всеукраїнськ.

Нагадаємо, секрети ідеальної випічки на Великдень: як правильно вибирати дріжджі для паски

Раніше «hyser» повідомляв, дефіцит яєць перед Великоднем і різке зростання цін: чого чекати на головне християнське свято

Як повідомляв «hyser», ніжна і соковита буженина на Великдень: рецепт смачного м'яса, яке крутіше за шашлик