У період із січня 2024 року по лютий 2025 року понад 10 000 осіб було відправлено назад з Німеччини до Польщі в рамках Дублінського регламенту ЄС, як повідомляє «inpoland».
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЦе правило зобов'язує прохачів притулку проходити процедуру надання притулку в першій країні Європейського Союзу, до якої вони в'їхали.
Масштаби цих повернень посилились у другій половині 2024 року. З червня по лютий наступного року влада Німеччини перевела назад на територію Польщі 5 726 мігрантів. У попередні місяці, з січня до травня 2024 року, було повернуто ще 4 617 осіб.
Розподіл за національностями: хтось був відправлений назад
Серед переселених до Польщі громадян України склали найбільшу частину — 2 907 осіб. Інші помітні групи включали:
275 людей з Афганістану.
217 громадян Грузії.
180 людей з Колумбії.
154 з Еритреї.
Більшість цих мігрантів або не змогли отримати притулок у Німеччині, або мешкали там без належного дозволу.
Реакція Польщі на переміщення
Зростання числа повернень привертає увагу в Польщі, особливо в районах поблизу кордону з Німеччиною. Хоча польська влада стверджує, що ситуація відстежується, все більше уваги приділяється тому, як керуються ці повернення, та їх потенційним довгостроковим наслідкам.
Повідомляється, що урядовці вивчають ширші наслідки як з точки зору національної безпеки, так і соціальної стабільності. Ведуться обговорення про можливі коригування двосторонніх міграційних угод із Німеччиною.
Також очікується, що Польща звернеться за підтримкою або роз'ясненнями до інститутів ЄС, щоб гарантувати, що тягар міграційного контролю буде рівномірно розподілений між державами-членами.
Нагадаємо, українців за кордоном можуть залишити ні з чим: Європа позбавить біженців допомоги та виплат?
Раніше «hyser» повідомляв, кордон України "лопне по швах": мільйони біженців наринуть, як цунамі
Як повідомляв «hyser», українці тікають із Європи: що відбувається і які країни "завалило" біженцями