Якщо в школі підтверджуються випадки буллінгу, насильства або жорстокого поводження з дітьми, адміністрація зобов'язана повідомити про це не лише поліцію, а й службу у справах дітей.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяТака вимога має не рекомендаційний, а обов'язковий характер. У разі його ігнорування керівники навчальних закладів можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності.
Про це нагадала освітній омбудсмен Надія Лєщик. За її словами, з початку року до її офісу надійшло понад 50 скарг на насильство у школах.
"На жаль, частина директорів досі намагається замовчувати подібні випадки. Замість того, щоб оперативно реагувати та надавати допомогу постраждалим, вони намагаються приховати проблему", - каже Лєщик.
Вона також додала, що, за словами батьків, деяких учнів (як постраждалих, так і агресорів) адміністрація буквально вмовляє "не виносити сміття з хати" та не звертатися до правоохоронців.
Такий підхід — не просто бездіяльність, а свідома перешкода захисту прав дитини. І тепер за нього доведеться відповідати не лише перед батьками та совістю, а й перед законом.
Читайте також:
Дітей у школах навчатимуть по-новому: що зміниться з 1 вересня.
Літні канікули в школах: чи навчатимуться діти весь липень і що важливо знати батькам.