У середу, 30 квітня, адміністрація Трампа проінформувала Конгрес про свій намір дати зелене світло експорту продукції оборонного призначення в Україну через прямі комерційні продажі (DCS) на суму 50 мільйонів доларів і більше.

Про це стало відомо завдяки інформації Kyiv Post із дипломатичних джерел.

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Дозвіл, перший у своєму роді з тих пір, як Трамп повернувся до Білого дому понад 100 днів тому, був отриманий лише через кілька тижнів після того, як адміністрація призупинила всю військову допомогу, пов'язану з Україною, для перевірки, наголосивши на новому пріоритеті: використання впливу США для припинення конфлікту під дипломатичними засобами, а не тривалою.

Конгрес у своєму останньому пакеті допомоги Україні схвалив продаж зброї, пов'язаної з DCS, на суму понад 1 млрд. доларів. Попередня адміністрація США за президента Джо Байдена дозволила використати частину цієї суми для передачі вкрай необхідної зброї, такої як повністю автоматичні кулемети калібру 50, в охоплену війною країну.

З 2015 по 2023 рік США без зайвого шуму дозволили постійний експорт в Україну товарів та послуг військового призначення на суму понад 1,6 млрд. доларів США через DCS.

"Всі DCS відбуваються тихо; про них не оголошують публічно, як про закордонні військові продажі", - розповів вашингтонському кореспонденту Kyiv Post Колбі Бадхвар, аналітик з питань сприяння безпеці в дослідницькій групі Tochnyi.

Зброя
Зброя

"Новини тут здебільшого такі, що [продаж зброї США] продовжується, незважаючи на всі прогнози про те, що Трамп повністю відключить постачання від України", - додав він.

Запропонований продаж охоплює експорт оборонної продукції, включаючи технічні дані, а також оборонні послуги в Україну.

Цей крок було зроблено лише через кілька тижнів після того, як президент Володимир Зеленський оголосив про намір своєї країни закупити у США системи ППО та озброєння на суму 30–50 мільярдів доларів як гарантію майбутньої безпеки.

Доктор Майкл Сесір, дослідник в галузі оборони та безпеки в Rand, некомерційної безпартійної дослідницької організації, вважає, що якщо військова допомога США Україні продовжиться — чи то продовження попереднього пакета, чи подальше здійснення президентських повноважень щодо скорочення чисельності військ — "це посилить вплив США".

Дональд Трамп
Дональд Трамп

Читайте також:

Дзвінок, на який чекають у Кремлі: чому Трамп поки не поспішає спілкуватися з Путіним.