Українці, які здають квартири в оренду через Airbnb, продають товари на OLX або пропонують послуги через онлайн-платформи, повинні підготуватися до змін у податковому законодавстві. Кабінет міністрів схвалив законопроект, який розширює можливості податкових органів щодо контролю за особами, які отримують дохід через цифрові торгові майданчики.
Підпишись на Hyser.com.ua в Google News! Тільки найяскравіші новини!
ПідписатисяЗа даними «Судово-юридичної газети», податкові органи тепер зможуть отримувати доступ до відомостей про фінансові операції на особистих банківських рахунках, якщо власник рахунку займається онлайн-бізнесом, наприклад, продаж товарів, надання послуг або оренда нерухомості.
Такі онлайн-платформи, як OLX, Airbnb та Prom.ua, будуть зобов'язані повідомляти податковій службі інформацію про своїх користувачів. Сюди входять реєстраційні дані користувача та, у разі оренди нерухомості, адреса вказаної нерухомості.
Крім того, ці платформи тепер діятимуть як податкові агенти, тобто вони повинні утримувати та переказувати прибутковий податок від імені своїх користувачів.
Податкові ставки:
5% — застосовується, якщо ви офіційно зареєстровані та використовуєте вказаний рахунок для своєї діяльності відповідно до правил.
18% стягується, якщо ви не зареєструвалися належним чином або якщо платформа не надала необхідні дані податковому органу.
Однак, якщо ви продали лише до трьох товарів на рік і ваш дохід становить менше 2000 євро, вам не потрібно відкривати спеціальний рахунок, але ви все одно повинні надати платформі інформацію про рахунок.
Після того, як ви вкажете рахунок для отримання доходу через платформу, вам потрібно буде дати згоду на те, щоб банк надав податковій інспекції таку інформацію:
Усі зарахування на рахунок;
Платіжні реквізити та описи;
Ваше повне ім'я, податковий ідентифікаційний номер, дату народження та адресу;
Дані про рахунок та контрагент.
Кожна платформа має надати:
Ваша домашня адреса та податковий ідентифікаційний номер;
Адреса орендованої нерухомості (якщо застосовується);
Ваш загальний прибуток, отриманий через платформу.
Ці платформи мають щороку до 31 січня надавати до податкової інспекції повний звіт про таких користувачів.
Розширені повноваження податкових органів:
Тепер податкові органи матимуть право безкоштовно запитувати у банків дані про рахунки, включаючи:
Дата та сума транзакцій;
Призначення платежу;
Дані платників та одержувачів.
Якщо користувач почне здійснювати транзакції із зазначеного бізнес-рахунку до офіційної заяви про це до податкової інспекції, банку загрожує штраф: 10% усіх транзакцій за рахунком, мінімальний штраф — 1700 грн. Неінформування банку про комерційне використання рахунку може призвести до штрафів.
Запропонований законопроект уже опубліковано і, як очікується, незабаром буде представлено до парламенту. Якщо його буде прийнято, то будь-хто, хто заробляє онлайн через платформи, буде під пильною увагою податкових органів.
Нагадаємо, підтримані автомобілі в Україні стануть "недоступними": різкі зміни, податки та кому готувати гроші
Раніше «hyser» повідомляв, нові податки за свою квартиру або будинок: хто заплатить 25000 грн
Як повідомляв «hyser», податки на пенсії українців: тепер жодних сумнівів немає