Європейський Союз розпочав обговорення майбутнього тимчасового захисту для громадян України, оскільки поточний статус спливає у березні 2026 року. Рішення, яке вплине на життя мільйонів людей, залишається невирішеним, оскільки Брюссель вивчає потенційні шляхи, як повідомляє «24 Канал».

Нині близько 4,3 мільйонів українців користуються тимчасовим захистом у державах-членах ЄС. Однак із закінченням дії нинішньої структури на обрії посадові особи ЄС працюють над тим, щоб уникнути можливої ​​правової прогалини, яка може залишити біженців без чіткого статусу чи підтримки.

Серед можливих варіантів — переклад бенефіціарів на національні візові системи, розширення інтеграційних програм або сприяння добровільному поверненню в Україну. Аналітики Владислава Губалова та Анастасія Каратзас зазначають, що хоча масові депортації малоймовірні, відсутність єдиного рішення створює правові та соціальні ризики.

Деякі країни ЄС вже запровадили довгострокові можливості проживання для українців, особливо в таких сферах, як зайнятість, освіта чи возз'єднання сім'ї. Ці варіанти не тільки забезпечують велику правову безпеку, а й сприяють більш глибокій інтеграції в товариства, що приймають.

Біженці
Біженці

Умови для українців дуже різняться залежно від країни. У той час як деякі держави надають житло та фінансову допомогу, інші вимагають негайного працевлаштування як умови проживання.

Ця нерівність викликала дискусії щодо запровадження загальних загальноєвропейських стандартів для забезпечення справедливого та послідовного звернення.

Незважаючи на економічний тиск, Європейський Союз визнає позитивний вплив українців у всьому блоці. З 4,3 мільйона осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, близько 1,6 мільйона наразі працевлаштовані, що сприяє місцевій економіці та пом'якшує нестачу робочої сили.

Тим часом український уряд продовжує наголошувати на важливості можливої ​​репатріації. Для підтримки цієї мети було створено Міністерство національної єдності, а по всьому ЄС створюються «Центри єдності» для підтримки зв'язків із діаспорою та підготовки до майбутньої реінтеграції.

Найближчі місяці матимуть вирішальне значення, оскільки лідери ЄС працюватимуть над довгостроковою рамковою програмою, яка врівноважує солідарність, правову ясність та стратегічне планування як для країн, що приймають, так і для переміщених українців.

Нагадаємо, Європа висилає українських біженців: Польща б'є на сполох – що відбувається

Раніше «hyser» повідомляв, українців за кордоном можуть залишити ні з чим: Європа позбавить біженців допомоги та виплат?

Як повідомляв «hyser», кордон України "лопне по швах": мільйони біженців наринуть, як цунамі